Novetats

Primer sopar d'AEMaBa

Primer sopar d'AEMaBa

Divendres 30 de novembre va tenir lloc el primer sopar organitzat per la nostra associació, que volem que es convertesca en una tradició, i es celebre tots els anys.

Durant el sopar es va entregar la distinció "Muntanyes de Sarrià 2012" (també la primera que s'atorga) a Antonio Espinosa, arqueòleg i director del VilaMuseu, pel seu treball en defensa del patrimoni històric i cultural de la comarca. Un treball de molts anys i que enguany ha estat coronat amb l'exposició de la Vila al Marq d'Alacant, amb gran èxit de crítica i públic.

Enhorabona Antonio!

També se li va fer obsequi d'una figureta de ceràmica, reproducció d'una gerreta ibèrica en la qual figura el dibuix d'un ocell alçant el vol, que va servir d'inspiració al logo de la nostra associació.
Val a dir que "Muntanyes de Sarrià" és la denominació antiga de la nostra comarca, creada al segle XIV.